Dariusz Ambroziak Grzegorz Rajca Victor Wekselberg standardy stosowania testów w biznesie

Książka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych kształtowaniem polityki stosowania testów psychologicznych w organizacjach. Zawiera polskie tłumaczenie standardów dla użytkowników testów w biznesie EuroTest-WO opracowanych przez Europejską Federację Towarzystw Psychologicznych EFPA. Aby zaadaptować standardy do polskich realiów, o ich skomentowanie poproszono specjalistów HR, naukowców i menadżerów, którzy stosują testy w organizacjach. W publikacji znajdują się więc wytyczne jak przeprowadzać badania testami oraz praktyczne wskazówki jak wskazania te implementować w procesach zarządzania zasobami ludzkimi. Aby ułatwić czytelnikowi znalezienie informacji o interesujących go aspektach wdrożenia testów w organizacjach , autorzy komentarzy wyjaśniali jak należy rozumieć poszczególne standardy z pięciu różnych perspektyw:

  • etyka i aspekty prawne
  • teorie psychologiczne
  • psychometria
  • procedury i umiejętności
  • praktyka organizacyjna

Wśród autorów komentarzy eksperckich są również konsultanci Instytutu Gaussa: dr Victor Wekselberg, Dariusz Ambroziak oraz Grzegorz Rajca.

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Bogdana Zawadzkiego:

„Publikacja tej pozycji jest niezwykle ważna, bowiem będzie sprzyjać uporządkowaniu stosowania testów na polskim rynku oraz – mam taką nadzieję – znacząco przyczyni się do kultury testowania czy szerzej – diagnozowania w Polsce. Tym bardziej, że wpisuje się ona [książka] bezpośrednio w cykl szerszych działań mających na celu opiniowanie i certyfikowanie stosowania testów w naszym kraju.”