Wystąpienia i konferencje

/Wystąpienia i konferencje

Zarządzanie zespołami IT – sprawozdanie

W dniach 30-31 stycznia odbyła się IV Konferencja Computerworld "Zarządzanie zespołami IT". Konsultanci Instytutu Gaussa przeprowadzili warsztat "Jak utrzymać jakość współpracy, która przekłada się na wymierne efekty? Warsztat na podstawie podejścia evidence-based."

HR Directors Summit 2017

Konferencja HR Directors Summit 2017, czyli najbardziej prestiżowa w Polsce konferencja dla dyrektorów personalnych, już 1 lutego 2017 w Warszawie!

Zarządzanie zespołami IT

W dniach 30-31 stycznia 2017 w Warszawie, odbędzie się IV Konferencja Computerworld "Zarządzanie Zespołami IT", czyli przegląd najnowszych doniesień praktycznych z zakresu selekcji i managementu specjalistów IT.

Strefa szefa o anomii pracowniczej

W trakcie audycji Strefa Szefa 6 listopada 2016 godz. 14.00 Radio TOK FM (97.7 FM), Dariusz Ambroziak i Monika Gładoch odpowiedzą na pytania: Czym jest, a czym nie jest anomia pracownicza? Jaka rolę odgrywają szefowie firm w tym problemie? Jak można zdiagnozować anomię? Jak anomia wpływa na organizacje? Co robi pracownik lub grupa pracowników, którzy są za nisko opłacani w stosunku do wymogów stanowiska pracy?

Webinarium: budowa i wykorzystanie Sytuacyjnych Testów Decyzyjnych

Dnia 22 marca 2016 r, odbyło się webinarium zatytułowane: "Budowa i wykorzystanie Sytuacyjnych Testów Decyzyjnych". Webinarium poprowadzili konsultanci Instytutu Gaussa: dr Victor Wekselberg oraz Dariusz Ambroziak. Sytuacyjne Testy Decyzyjne stanowią dobrą alternatywę dla metod AC/DC - zbyt kosztownych i trudnych logistycznie, aby firmy mogły sobie pozwolić na ich częste stosowanie. Sytuacyjne Testy Decyzyjne, budowane na podstawie modeli kompetencyjnych, wyróżniają się tym, że opierają się na symulacyjnym pomiarze jakości decyzji podejmowanych w konkretnych sytuacjach.

HR Directors Summit, VII edycja – Deska Galtona, podsumowanie

,

Dnia 21 stycznia w hotelu Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie odbyła się VII edycja konferencji HR Directors Summit. Podczas konferencji konsultanci Instytutu Gaussa – Dariusz Ambroziak, dr Victor Wekselberg oraz Grzegorz Rajca – zaprezentowali Deskę Galtona.

HR Directors Summit, VII edycja

Dnia 21 stycznia w hotelu Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie odbyła się VII edycja konferencji HR Directors Summit. Instytut Gaussa reprezentował Dariusz Ambroziak, dr Victor Wekselberg oraz Grzegorz Rajca. Instytut Gaussa po raz kolejny wystąpił w roli partnera konferencji. Była to okazja aby porozmawiać z naszymi konsultantami i wymienić się doświadczeniami. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konferencji.

Szybki rozwój menedżerów: czy istnieją skuteczne alternatywy dla szkoleń i coachingu?

Dnia 30 września 2015 r. w godzinach 8:30 – 12:00 w Restauracji Halka przy ul. Puławskiej 43 w Warszawie odbyło się śniadanie HR. Podczas śniadania konsultanci Instytutu Gaussa przedstawili innowacyjne podejście do rozwoju menedżerów, pozwalające osiągnąć wymierne efekty już w 8 tygodni. Metoda RPW™ (Rozwój Przez Wyzwania), opiera się na indywidualnej pracy menedżera z konsultantem w miejscu pracy menedżera.

EMCC 5TH Annual Mentoring and Coaching Research Conference – summary

,

How to effectively change behaviour in 6 to 8 weeks combining deep understanding of organisational psychology, coaching process and management? Based on a case of one managerial developmental program we will present approach that includes the following steps: individual & organisational diagnosis, selection of one or two concrete areas of development for each participant, individual work with one-on-one with a consultant, evaluation of change results.

EMCC 5TH Annual Mentoring and Coaching Research Conference

,

W dniach 23-24 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja EMCC 5TH Annual Mentoring and Coaching Research Conference, poświęcona łączeniu nauki z praktyką biznesową w obszarze coachingu i mentoringu. W konferencji uczestniczyli także nasi konsultanci, którzy opowiedzieli o efektach programu Rozwój Przez Wyzwania™.

Top HR Manager 2015: Warsztat Evidence-Based HR

W ramach konkursu Top HR Manager 2015 dnia 8 kwietnia 2015 odbył się warsztat poświęcony zagadnieniu Evidence-Based HR. Warsztat poprowadzili nasi konsultanci: Dariusz Ambroziak oraz dr Victor Wekselberg. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

HR Directors Summit, VI edycja

Dnia 5 lutego 2015 roku w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się VI edycja konferencji HR Directors Summit. Na konferencji nie zabrakło również konsultantów Instytutu Gaussa - na Państwa pytania odpowiadał Dariusz Ambroziak, dr Victor Wekselberg oraz Grzegorz Rajca. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Promocja książki „Standardy dla osób stosujących testy w biznesie”

W czwartek 27 listopada w restauracji Sztuki&Sztuczki odbyła się promocja wydanej przez Pracownię Testów Psychologicznych PTP książki pod tytułem „Standardy dla osób stosujących testy w biznesie. Etyka - procedury – efektywność. Europejskie standardy dla użytkowników testów w biznesie EFPA EuroTest - WO z komentarzami ekspertów.” Podczas spotkania odbył się również panel dyskusyjny, do którego zaproszony został m.in. Dariusz Ambroziak z Instytutu Gaussa.

HR Breakfast – Rozwój Przez Wyzwania

Dnia 15 stycznia 2014 w restauracji Halka odbyło się spotkanie HR Breakfast, na którym konsultanci Instytutu Gaussa opowiedzieli o autorskim programie rozwoju menedżerów: Rozwój Przez Wyzwania. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Komisja HR

Dnia 7 października 2013 w AHK odbyła się komisja HR, podczas której nasi konsultanci opowiedzieli o zjawisku anomii pracowniczej. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spotkania.

II Forum Kobiet w Logistyce

Dnia 16 maja 2013 roku w Warszawie odbyło się II Forum Kobiet w Logistyce. Spotkanie dedykowano budowaniu relacji w logistyce między dostawcą a klientem, a także zarządzaniu sprzedażą w logistyce i mentoringowi kobiet. Dariusz Ambroziak oraz Mieszko Maj opowiedzieli o wartościach przestrzeganych w sprzedaży oraz o zjawisku anomii pracowniczej.

Rozwiązania HR, V edycja – podsumowanie wystąpienia (anomia pracownicza, diagnoza i przeciwdziałanie)

,

Dnia 9 kwietnia 2013 w Warszawie odbyła się V jubileuszowa edycja konferencji Rozwiązania HR, organizowana przez Wolters Kluwer Polska. Podczas konferencji mieliśmy okazję wygłosić prezentację dotyczącą zjawiska anomii pracowniczej. Oto podsumowanie najistotniejszych kwestii poruszanych podczas wystąpienia.

Rozwiązania HR, V edycja

Dnia 9 kwietnia 2013 w Warszawie odbyła się V jubileuszowa edycja konferencji Rozwiązania HR, organizowana przez Wolters Kluwer Polska. Podczas konferencji mieliśmy okazję wygłosić prezentację dotyczącą zjawiska anomii pracowniczej.

II Forum Employer Branding

Dnia 11 października 2012, w Centrum Zielna w Warszawie odbyła się II edycja Forum Employer Branding. W wystąpieniu, które wygłosił Dariusz Ambroziak oraz Mieszko Maj z Instytutu Analiz im. Karola Gaussa, omówiona została idea Zarządzania Godnościowego.

Rozwiązania HR, III edycja – relacja z wystąpienia (dowody skutecznego działania – zastosowanie Evidence-Based Management w Human Resources)

,

Dnia 17 kwietnia 2012 r. w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbyła się III edycja konferencji Rozwiązania HR – spotkania praktyków HR zorganizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Wśród prelegentów obecni byli także konsultanci Instytutu Gaussa. Tematem ich wystąpienia było zarządzanie oparte na dowodach: Evidence-Based Management, oraz przykłady jego zastosowania w praktyce biznesowej.

Rozwiązania HR, III edycja – relacja z konferencji

,

Dnia 17 kwietnia 2012 w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbyła się III edycja konferencji Rozwiązania HR – spotkania praktyków HR zorganizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Poniżej opisane zostały 3 wystąpienia, które zwróciły szczególną uwagę obecnych na konferencji konsultantów Instytutu Gaussa.

Rozwiązania HR, III edycja

Dnia 17 kwietnia 2012 r. w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbyła się III edycja konferencji Rozwiązania HR – spotkania praktyków HR zorganizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Wśród prelegentów obecni byli także konsultanci Instytutu Gaussa. Tematem ich wystąpienia było zarządzanie oparte na dowodach: Evidence-Based Management, oraz przykłady jego zastosowania w praktyce biznesowej.

HR Directors Summit, III edycja – relacja z wystąpienia (być w sieci, czyli o wdrożeniu telepracy w Wolters Kluwer Polska)

,

Dnia 17 stycznia 2012, w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się III edycja konferencji HR Directors Summit. W spotkaniu tym, zorganizowanym przez Wolters Kluwer Polska, wzięło udział liczne grono dyrektorów HR z największych polskich firm, a także wielu doświadczonych praktyków zarządzania zasobami ludzkimi. Na konferencji byli także obecni przedstawiciele Instytutu Gaussa, którzy opowiedzieli o zastosowaniu analizy sieci społecznych przy wdrażaniu telepracy.

HR Directors Summit, III edycja – relacja z konferencji

,

Dnia 17 stycznia 2012, w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się III edycja konferencji HR Directors Summit, zorganizowana przez Wolters Kluwer Polska. Było to spotkanie dyrektorów HR oraz doświadczonych praktyków zarządzania zasobami ludzkimi. Wystąpienia ułożone były w 3 równoległe ścieżki: wdrożenia na czas wyzwań, rozwiązania na czas zmian oraz pracownicy na czas wyzwań. Poniżej pokrótce przedstawiono wystąpienia i debaty, które szczególnie zwróciły uwagę obecnych na konferencji konsultantów Instytutu.

HR Directors Summit, III edycja

Dnia 17 stycznia 2012, w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się III edycja konferencji HR Directors Summit. Na konferencji byli także obecni przedstawiciele Instytutu Gaussa, którzy wspólnie ze swoim klientem - Wolters Kluwer Polska - opowiedzieli o zastosowaniu analizy sieci społecznych przy wdrażaniu telepracy.

VI Forum kontekst HR – relacja z konferencji

,

Dnia 25 listopada 2011 r., w Centrum Konferencyjnym Rondo 1 w Warszawie odbyła się konferencja VI Forum Kontekst HR, zorganizowana przez Kontekst HR, miesięcznik Personel i Zarządzanie oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

I Forum Employer Branding

Dnia 15 listopada 2011 r. miała miejsce I edycja Forum Employer Branding, poświęconego promocji praktyk wpływających na dobry wizerunek pracodawcy u pracowników. Konsultanci Instytutu Gaussa wzięli udział w bloku zatytułowanym "Angażowanie pracowników w praktyce". Dariusz Ambroziak poprowadził debatę podsumowującą "Jak budować przewagę konkurencyjną firmy poprzez zaangażowanie pracowników", w której udział wzięli przedstawiciele takich firm jak DB Schenker, Jeronimo Martins Dystrybucja, Millward Brown SMG/KRC.

Śniadanie HR: sieci społeczne w restrukturyzacji

Dnia 20 września 2011 w Wolters Kluwer Polska odbyło się śniadanie HR, które poprowadzili konsultanci Instytutu Gaussa: Dariusz Ambroziak oraz Grzegorz Rajca. Tematem śniadania było zastosowanie sieci społecznych jako narzędzia użytecznego w procesach restrukturyzacji.

Debata HR – strategiczne planowanie rozwoju

Dnia 18 maja 2010 r. w Warszawie odbyła się Debata HR. Temat debaty: Strategiczne planowanie rozwoju pracowników to nie bonus – to konieczność! W debacie wziął udział Dariusz Ambroziak z Instytutu Gaussa.

HRcamp, II edycja

Dnia 12 maja 2010 r. odbyła się II edycja konferencji HRcamp, organizowana przez HRstandard.pl oraz pracuj.pl. Temat konferencji brzmiał: "Strategiczna rekrutacja pracowników kluczem do sukcesu firmy". W panelu dyskusyjnym nie zabrakło eksperta Instytutu Gaussa - dra Krzysztofa Fronczyka.