kompetencje

/kompetencje

Kandydaci na Top HR Managera coraz bardziej kompetentni

Dariusz Ambroziak: w 2013 r. razem z jury konkursu oraz grupą ekspertów zbudowaliśmy model kompetencyjny dla stanowiska menedżera HR. Efektem prac są cztery kompetencje: działania probiznesowe, inicjatywa, współpraca i komunikacja działań HR-owych.

Budowa modelu kompetencyjnego z zastosowaniem podejścia evidence-based

Dr Victor Wekselberg: kompetencje i modele kompetencyjne zrobiły niezwykłą karierę i można powiedzieć, że w pewnym stopniu zrewolucjonizowały sposób zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach. Mimo powszechności stosowania modeli kompetencyjnych nadal zgłaszane są wątpliwości co do skuteczności ich działania.

Webinarium: budowa i wykorzystanie Sytuacyjnych Testów Decyzyjnych

Dnia 22 marca 2016 r, odbyło się webinarium zatytułowane: "Budowa i wykorzystanie Sytuacyjnych Testów Decyzyjnych". Webinarium poprowadzili konsultanci Instytutu Gaussa: dr Victor Wekselberg oraz Dariusz Ambroziak. Sytuacyjne Testy Decyzyjne stanowią dobrą alternatywę dla metod AC/DC - zbyt kosztownych i trudnych logistycznie, aby firmy mogły sobie pozwolić na ich częste stosowanie. Sytuacyjne Testy Decyzyjne, budowane na podstawie modeli kompetencyjnych, wyróżniają się tym, że opierają się na symulacyjnym pomiarze jakości decyzji podejmowanych w konkretnych sytuacjach.

Krzywa Gaussa – zastosowanie w HR

Grzegorz Rajca: Krzywa Gaussa odgrywa kluczową rolę w przypadku bardzo wielu zaawansowanych rozwiązań statystycznych. Jest to jeden z najważniejszych w statystyce rozkładów prawdopodobieństwa. Przeprowadzając analizy statystyczne w swojej firmie, czy też zamawiając taką usługę u zewnętrznych firm, warto więc zapoznać się z możliwościami jakie daje Krzywa Gaussa.

Evidence-based practice – przykład zastosowania w HR – kompetencje sprzedażowe

Grzegorz Rajca: Wyniki badań organizacyjnych są zgodne z intuicjami biznesowymi i prowadzą do jednoznacznych wniosków – stosowanie zweryfikowanych metod badawczych jest skutecznym sposobem zwiększenia efektywności firmy.

To samo stanowisko – różne kompetencje

To samo stanowisko w różnych firmach może wymagać innego zestawu kompetencji i predyspozycji pracownika. Warto o tym pamiętać, wybierając metodę selekcji kandydatów. Od decyzji kadrowych zależą wyniki Twojego przedsiębiorstwa.

Testy kompetencyjne „szyte na miarę”

Test kompetencji zawodowych dopasowany do wymogów stanowiska może trafnie wyselekcjonować kandydatów realizujących określone cele nawet na poziomie 95%. Dobrana w ten sposób kadra ma przełożenie na korzyści biznesowe firmy.