standardy

/standardy

Top HR Manager 2015: Warsztat Evidence-Based HR

W ramach konkursu Top HR Manager 2015 dnia 8 kwietnia 2015 odbył się warsztat poświęcony zagadnieniu Evidence-Based HR. Warsztat poprowadzili nasi konsultanci: Dariusz Ambroziak oraz dr Victor Wekselberg. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Standardy dla osób stosujących testy w biznesie. Etyka – procedury – efektywność

Książka ta, w której powstawaniu uczestniczyli również konsultanci Instytutu Gaussa, przeznaczona jest dla osób zainteresowanych kształtowaniem polityki stosowania testów psychologicznych w organizacjach. Zawiera polskie tłumaczenie standardów dla użytkowników testów w biznesie EuroTest-WO opracowanych przez Europejską Federację Towarzystw Psychologicznych EFPA.

TOP HR Manager – metodologia oceny kompetencji menedżerów HR

Od roku 2014 Instytut Gaussa jest głównym partnerem merytorycznym konkursu Top HR Manager. Konsultanci Instytutu wspierają jury konkursu w zakresie opracowania metodologii oceny kompetencji menedżerów HR. Na potrzeby konkursu stworzony został sytuacyjny test mierzący kompetencje HR. Jako kolejny element procesu selekcji, konsultanci Instytutu Gaussa przeprowadzili warsztat dla wyselekcjonowanej grupy menedżerów HR, poświęcony zagadnieniu evidence-based HR.

Model 3 sił anomii pracowniczej

Schemat przedstawiający proponowany przez nas Model 3 Sił Anomii Pracowniczej. Poniższe fragmenty pochodzą z naszej książki - Anomia Pracownicza - problem wartości. Diagnoza, kontrola i przeciwdziałanie. (Ambroziak, Maj, 2013).

Testy psychologiczne w TVP

Informacja prasowa na temat przeprowadzonej przez Instytut Gaussa ekspertyzy procedur promocji stanowiskowych w procesie rekrutacji TVP.

Ekspertyza procedur promocji stanowiskowych w procesie rekrutacji TVP

W ostatnich dniach dyskurs medialny został zdominowany przez doniesienia o procedurach promocji na stanowiska w restrukturyzowanej obecnie TVP. Przy tej okazji bardzo dużo uwagi poświęcane jest samej procedurze, czyli zasadom, wedle których odbywa się selekcja, jak i narzędziom, które są używane podczas tego procesu. W trosce o dobre imię profesjonalnych firm doradczych, które dbają o jakość i rzetelność swoich usług, postanowiliśmy zająć oficjalne stanowisko, przygotowując ekspertyzę, którą wykonaliśmy pro publico bono jako głos w toczącej się dyskusji.

Ewaluacja szkoleń – cykl artykułów

Cykl artykułów doktora Victora Wekselberga oraz Dariusza Ambroziaka poświęconych zagadnieniu ewaluacji szkoleń. Cykl składa się z trzech części: część 1: Co można zmierzyć za pomocą ankiety ewaluacyjnej? Część 2: Budowa ankiety ewaluacyjnej – praktyczne wskazówki tworzenia ankiet i konstruowania pytań. Część 3: Jak zamienić dane z ankiety ewaluacyjnej w użyteczną informację biznesową?

Inteligencja emocjonalna wymaga inteligencji w stosowaniu

Dariusz Ambroziak: inteligencja emocjonalna (IE) jest w modzie i to szczególnie w środowisku menedżerów. Dzisiaj menedżer bez odpowiedniego poziomu IE zwyczajnie nie może pracować. Jednak czy na pewno wiemy, czym jest IE?

Rozwiązania HR, III edycja – relacja z konferencji

,

Dnia 17 kwietnia 2012 w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbyła się III edycja konferencji Rozwiązania HR – spotkania praktyków HR zorganizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Poniżej opisane zostały 3 wystąpienia, które zwróciły szczególną uwagę obecnych na konferencji konsultantów Instytutu Gaussa.

HRcamp, II edycja

Dnia 12 maja 2010 r. odbyła się II edycja konferencji HRcamp, organizowana przez HRstandard.pl oraz pracuj.pl. Temat konferencji brzmiał: "Strategiczna rekrutacja pracowników kluczem do sukcesu firmy". W panelu dyskusyjnym nie zabrakło eksperta Instytutu Gaussa - dra Krzysztofa Fronczyka.